Zestaw do whisky Wave - Bohemia

189,00 zł
Brutto

ZESTAW WHISKY 6 szt + KARAFKA BOHEMIA WAVE

Ilość

  • Masz dodatkowe pytania? Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z Nami chętnie na nie odpowiemy. Masz dodatkowe pytania? Potrzebujesz porady? Skontaktuj się z Nami chętnie na nie odpowiemy.

Komplet 6 szklanek do whisky z karafką Bohemia Wave

Wyjątkowe, o nowoczesnym wyglądzie szklanki i karafka wykonane z najwyższej jakości szkła kryształowego (bezołowiowe) z serii Wave. Piękna ozdoba każdego stołu i każdego domu a także idealny pomysł na prezent.

Zestaw szklanek z karafką Wave jest ciężki i masywny, a ponadczasowy design szklanek powoduje, że są znakomitym uzupełnieniem zarówno tradycyjnego, jak i nowoczesnego wnętrza.

Szkło kryształowe wytapiane jest w hucie według nowoczesnej ekologicznej receptury. Zaniechano produkcji szkła z zawartością ołowiu (szkła kryształowego ołowiowego) na rzecz szkła kryształowego będącego odmianą tak zwanego czeskiego kryształu. Jest to szkło o takich samych lub nawet lepszych właściwościach niż szkło kryształowe z zawartością ołowiu 24% (24% PbO). Stosowana odmiana nazywana jest crystallite (crystallin).

  • Producent: Crystalite Bohemia
  • Kolekcja: Wave
  • Materiał: szkło kryształowe bezołowiowe
  • Pojemność szklanek: 250 ml
  • Pojemność karafki: 610 ml
  • Opakowanie: pudełko, oryginalne producenta
  • Wymiary szklanki: wysokość - 11 cm, średnica (góra) - 9 cm
  • Możliwość mycia w zmywarce

BOHEMIA - Piękno, które inspiruje.

 

Crystalite Bohemia

Czeska spółka Crystalite Bohemia to w dzisiejszych czasach znany na całym świecie producent wysokiej jakości wyrobów z kryształowego szkła. Huta szkła należąca do spółki zlokalizowana jest na wyżynie Morawsko - Czeskiej w miasteczku Svetla nad Sazavou.

Historia samej huty nie jest zbyt długa bo początki sięgają okresu powojennego a dokładnie 1967 roku. Jednak tradycja szklarska całego regionu jest dużo bardziej imponujaca bo sięga aż XVI stulecia. W tym czasie w całym rejonie powstawały małe huty szkła i pracownie szklarskie, w których z pokolenia na pokolenie doskonalono fach szklarski. Nowopowstała huta szkło mogła więc rozwijać lokalne tradycje w wytwarzaniu wyrobów ze szkła kryształowego oraz otrzymała wysokowykwalifikowanych mistrzów szklarskich. Te czynniki przyczyniły się do jej rozkwitu i zdobycia światowej renomy.

 

Bohemia jest marką o światowej renomie; synonimem elegancji, piękna i perfekcji wykonania. Przez całe stulecia te niepowtarzalne wyroby ze szkła kryształowego zachwycały najwyższą jakością i kunsztem.

 
 
  • BOHEMIA Wave Komplet do whisky karafka+6 szkl.285-7M8
 

850600404036
8 Przedmioty
Nowy produkt

Zobacz także